JGPXXX5C

JGPXXX5C

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме JGPXXX5C. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Centrifugal pump with cast iron pump head and aluminum motor housing and iron fan cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type of pumps are very easy to install and operate.

Модел бр. JGP6005C JGP8005C
Номинална моќност 600W 800W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 38м
Макс. Стапка на проток 3000л/час 3200 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 1.3 ~ 2.6bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L
Големина на кутија за подароци 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см
Единечна бруто тежина 11,58 кг 12,2 кг
Количество/20â € ™ GP 338 парчиња 338 парчињаЖешки тагови: JGPXXX5C, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи