JGPXXX5CHT

JGPXXX5CHT

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме JGPXXX5CHT. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Автоматски систем за засилување поврзан со пумпа од леано железо со млазна пумпа и резервоар за притисок од 19 јаглероден челик. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.


Модел бр. JGP6005CHT JGP8005CHT
Номинална моќност 650W 800W
Макс. Глава 35м 38м
Макс. Стапка на проток 3000л/ч 3200 литри на час
Работен притисок 1.3-2.6bar 1,5-3,0bar
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 48,5х30х51см 48,5х30х51см
Бруто тежина на знакот 12,5 кг 13,5 кг
Количество/20â € ™ GP 377 парчиња 377 парчињаЖешки тагови: JGPXXX5CHT, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи