JGPXXX6C

JGPXXX6C

Следното е вовед во JGPXXX6C, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете JGPXXX6C. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Automatic booster system coupled with plastic pump head jet pump and 19L carbon steel pressure tank. This pump has equipped mechanical pressure control switch and pressure gauge. It works very silent and reliable and particularly suitable to increase pressure from a water system.

Модел бр. JGP6006C JGP8006C
Номинална моќност 600W 800W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 38м
Макс. Стапка на проток 3000л/час 3200 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 1,3 ~ 2,6bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Волумен на резервоарот под притисок 19L 19L
Големина на кутија за подароци 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см
Единечна бруто тежина 11,58 кг 12,2 кг
Количество/20â € ™ GP 338 парчиња 338 парчињаЖешки тагови: JGPXXX6C, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи