JGPXXX7 INOX-XP

JGPXXX7 INOX-XP

Следното е вовед во JGPXXX7 INOX-XP, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете JGPXXX7 INOX-XP. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот

JGPXXX7 INOX-XP

Multi-stage impeller garden jet pump with stainless steel pump head and plastic pump handle and aluminum motor housing and iron fan cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type of garden jet pumps are very easy to install and operate.

Модел бр. JGP9007 ИНОКС-3П JGP11007 ИНОКС-4П JGP13007 ИНОКС-5П
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 46м 55м
Макс. Стапка на проток 5400 литри на час 5400 литри на час 5400 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3,5 бари 4,6 бар 5,5bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 80 80 80
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 3PCS 3PCS 3PCS
Големина на кутија за подарок со знаци 39х30,5х34 см 41х30,5х34 см 43х30,5х34 см
Бруто тежина на знакот 8,5 кг 9,8 кг 10,3 кг
Количина/20 â € ™ GP 692 парчиња 658 парчиња 627 парчињаЖешки тагови: JGPXXX7 INOX-XP, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи