JGPXXX7CHT

JGPXXX7CHT

Добредојдовте да купите JGPXXX7CHT од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Автоматски систем за засилување поврзан со леано железна пумпа за главна пумпа и резервоар за притисок од 24 јаглероден челик. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.


Модел бр. JGP9007CHT JGP11007CHT JGP13007CHT
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Макс. Глава 42м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4600 литри на час 4800 литри на час
Работен притисок 1,5-3,0bar 1,5-3,0bar 1,5-3,0bar
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L 24L
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 48,5х30х51см 48,5х30х51см 48,5х30х51см
Бруто тежина на знакот 13,7 кг 14,5 кг 15,2 кг
Количество/20â € ™ GP 377 парчиња 377 парчиња 377 парчињаЖешки тагови: JGPXXX7CHT, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи