JGPXXX7D ИНОКС

JGPXXX7D ИНОКС

Добредојдовте да купите JGPXXX7D INOX од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот

JGPXXX7D ИНОКС

Автоматски засилувачки систем заедно со пумпа за глава од пумпа од нерѓосувачки челик и резервоар за притисок од 24 јаглероден челик. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.

Модел бр. JGP9007D ИНОКС JGP11007D ИНОКС JGP13007D ИНОКС
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 42м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4600 литри на час 4800 литри на час
Макс. Висина на аукција
Работен притисок 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L 24L
Големина на кутија за подарок со знаци 55х32х60 см 55х32х60 см 55х32х60 см
Бруто тежина на знакот 14,5 кг 15,4 кг 16 кг
Количество/20â € ™ GP 265 парчиња 265 парчиња 265 парчињаЖешки тагови: JGPXXX7D INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи