JGPXXX7DS INOX-XP

JGPXXX7DS INOX-XP

Како професионално производство на JGPXXX7DS INOX-XP, можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX7DS INOX-XP од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX7DS INOX-XP

Автоматски засилувачки систем заедно со повеќестепена пумпа со работно коло со глава на пумпа од нерѓосувачки челик и резервоар за притисок од нерѓосувачки челик 24L. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.

Модел бр. JGP9007DS ИНОКС-3П JGP11007DS ИНОКС-4П JGP13007DS ИНОКС-5П
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 46м 55м
Макс. Стапка на проток 5400 литри на час 5400 литри на час 5400 литри на час
Макс. Висина на аукција
Работен притисок 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 80 80 80
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 3PCS 3PCS 3PCS
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L 24L
Големина на кутија за подарок со знаци 55х32х60 см 55х32х60 см 55х32х60 см
Бруто тежина на знакот 16 кг 17,5 кг 18 кг
Количество/20â € ™ GP 265 парчиња 265 парчиња 265 парчињаЖешки тагови: JGPXXX7DS INOX-XP, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи