JGPXXX7HT

JGPXXX7HT

Како професионално производство на JGPXXX7HT, можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX7HT од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Garden jet pump with cast iron pump head and iron pump handle and aluminum motor housing and iron fan cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type of garden jet pumps are very easy to install and operate.


Модел бр. JGP9007HT JGP11007HT JGP13007HT
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Макс. Глава 42м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4600 литри на час 4800 литри на час
Макс. Притисок 4.2bar 4,5 бар 5 бар
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 37х21х26см 37х21х26см 37х21х26см
Бруто тежина на знакот 8,8 кг 10 кг 11,2 кг
Количина/20 â € ™ GP 1386 парчиња 1386 парчиња 1386 парчињаЖешки тагови: JGPXXX7HT, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи