JGPXXX8 INOX-XP

JGPXXX8 INOX-XP

Како професионално производство на JGPXXX8 INOX-XP, можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX8 INOX-XP од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX8 INOX-XP

Multi-stage impeller garden jet pump with stainles steel pump head and plastic pump handle and complete plastic motor housing cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type of garden jet pumps are very easy to install and operate.

Модел бр. JGP9008 ИНОКС-3П JGP11008 ИНОКС-4П JGP13008 ИНОКС-5П
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 46м 55м
Макс. Стапка на проток 5400 литри на час 5400 литри на час 5400 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3,5 бари 4,6 бар 5,5bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 80 80 80
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 3PCS 3PCS 3PCS
Големина на кутија за подарок со знаци 39х30,5х34 см 41х30,5х34 см 43х30,5х34 см
Бруто тежина на знакот 8,8 кг 10,1 кг 12,1 кг
Количина/20 â € ™ GP 692 парчиња 658 парчиња 627 парчињаЖешки тагови: JGPXXX8 INOX-XP, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи