JGPXXX8C

JGPXXX8C

Следното е вовед во JGPXXX8C, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете JGPXXX8C. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Автоматски систем за засилување поврзан со пластична пумпа за глава пумпа и 24L јаглероден челик резервоар за притисок. Оваа пумпа има опремен механички прекинувач за контрола на притисокот и манометар. Работи многу тивко и сигурно и особено погодно за зголемување на притисокот од водоводниот систем.

Модел бр. JGP9008C JGP11008C JGP-JH-13008C
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 42м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4600 литри на час 4800 литри на час
Макс. Висина на аукција
Работен притисок 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar 1,5 ~ 3,0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ 1 ЕЕЗ
Волумен на резервоарот под притисок 24L 24L 24L
Големина на кутија за подарок со знаци 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см 48,5х30х57 см
Бруто тежина на знакот 13,5 кг 14,5 кг 15,6 кг
Количина/20 â € ™ GP 337 парчиња 337 парчиња 337 парчињаЖешки тагови: JGPXXX8C, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи