JGPXXX9 INOX-XP

JGPXXX9 INOX-XP

Можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX9 INOX-XP од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX9 INOX-XP

Multi-stageimpellergardenjetpumpwithstainlessteel pumphead andplasticpumphandle andaluminum motor housing and iron fan cover for clean water application only. The pump has equipped with on/off waterproof switch. This type of gardenjetpumps are very easy to install and operate.

Модел бр. JGP9009 ИНОКС-3П JGP11009 ИНОКС-4П JGP13009 ИНОКС-5П
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 35м 46м 55м
Макс. Стапка на проток 5400 литри на час 5400 литри на час 5400 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3,5 бари 4,6 бар 5,5bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 80 80 80
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 3PCS 4PCS 5PCS
Големина на кутија за подарок со знаци 39х30,5х34 см 41х30,5х34 см 43х30,5х34 см
Бруто тежина на знакот 8,8 кг 10,1 кг 12,1 кг
Количество/20â € ™ GP 692 парчиња 658 парчиња 627 парчињаЖешки тагови: JGPXXX9 INOX-XP, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи