JGPXXX9 ИНОКС

JGPXXX9 ИНОКС

Како професионално производство на JGPXXX9DS JGPXXX9 INOX, можете да бидете сигурни дека ќе купите JGPXXX9DS JGPXXX9 INOX од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот

JGPXXX9 ИНОКС

Градина пумпа со глава на пумпа од нерѓосувачки челик и рачка од пластична пумпа и куќиште на алуминиумски мотор и капак од железен вентилатор само за нанесување чиста вода. Пумпата е опремена со водоотпорен прекинувач за вклучување/исклучување. Овој тип градинарски пумпи се многу лесни за инсталирање и работа.

Модел бр. JGP9009 ИНОКС JGP11009 ИНОКС JGP13009 ИНОКС
Номинална моќност 900W 1100W 1300W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Глава 42м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 3600 литри на час 4600 литри на час 4800 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 4.2bar 4,5bar 5.0bar
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 39х28х34см 39х28х34см 39х28х34см
Бруто тежина на знакот 7,7 кг 8,0 кг 8,2 кг
Количество/20â € ™ GP 754 парчиња 754 парчиња 754 парчињаЖешки тагови: JGPXXX9 INOX, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи