MSPXXXAM12T

MSPXXXAM12T

Можете да бидете сигурни дека ќе купите MSPXXXAM12T од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажбата и навремена испорака.

Детали за производот


Пумпа за длабоко бунар со тело од нерѓосувачка пумпа и пластични работни кола во повеќе фази само за чиста вода. 20м должина кабел со приклучок, 20м најлон јаже за подигнување на пумпата нагоре во бунар. Со оптимизирана спецификација и структура на пумпата што ја прави оваа пумпа да станува с and попопуларна на европскиот пазар.


Модел бр. MSP750X6AM12T MSP900X9AM12T MSP1000X8AM12T
Номинална моќност 750W 900W 1000W
Макс. Висина на пумпата 40м 60м 55м
Макс. Стапка на пумпа 4500 литри на час 4500 литри на час 5200 литри на час
Макс.притисок 4 бар 6 бар 6 бар
Дија на цевката за поврзување G1 G1 G1
Спецификација на кабел HO7RN-F4G1.0mm² HO7RN-F4G1.0mm² HO7RN-F4G1.0mm²
Ниско ниво на стартување на пумпата 371 мм 451 мм 457 мм
Ниско ниво на цицање на пумпата 160мм 160мм 160мм
Количина на коло 2PC 2PC 2PC
Главна големина на картонска кутија 58,5х37х24,5 см 64,5х37х24,5 см 65,5х37х24,5 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 25 кг 25,5 кг 27 кг
Количество/20â € ™ GP 1058 парчиња 965 парчиња 950 парчиња



Жешки тагови: MSPXXXAM12T, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи