MSPXXXAM13T

MSPXXXAM13T

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме MSPXXXAM13T. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Пумпа за длабоко бунар со тело од нерѓосувачка пумпа и пластични работни кола во повеќе фази само за чиста вода. 20м должина кабел со приклучок, 20м најлон јаже за подигнување на пумпата нагоре во бунар. Со оптимизирана спецификација и структура на пумпата што ја прави оваа пумпа да станува с and попопуларна на европскиот пазар.


Модел бр. MSP750X6AM13T MSP900X9AM13T MSP1000X8AM13T
Номинална моќност 750W 900W 1000W
Макс. Висина на пумпата 40м 60м 55м
Макс. Стапка на пумпа 4500 литри на час 4500 литри на час 5200 литри на час
Макс.притисок 4 бар 6 бар 5,5bar
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F4G1.0mm² HO7RN-F4G1.0mm² HO7RN-F4G1.0mm²
Ниско ниво на стартување на пумпата 260 мм 370 мм 380 мм
Ниско ниво на цицање на пумпата 70мм 70мм 70мм
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Главна големина на картонска кутија 69х23х17 см 77х23х17см 79х23х17 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 12,5 кг 13 кг 13,5 кг
Количество/20â € ™ GP 1038 парчиња 930 парчиња 906 парчињаЖешки тагови: MSPXXXAM13T, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи