PFP38-1500

PFP38-1500

Можете да бидете сигурни дека ќе купите PFP38-1500 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажбата и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible fountainpumpwithstainless steelpumpbody and4pcs interchangeable plastic nozzles to obtain different water plays. The pump motors are of low power consumption. It is ideal to install in ponds or basins with a water capacity of 800 to 2200 liters.

Модел бр. PFP38-1500 PFP50-2000
Номинална моќност 38W 50W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 2.0м 2,5м
Макс. Стапка на пумпа 1500л/час 2000л/час
Макс. Потопна длабочина
Макс.притисок 0,2 бари 0,25 бари
Дија на цевката за поврзување. G1/2 " G1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм²
Должина на кабелот 10м 10м
Пониско почетно ниво на пумпа 10см 20см
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 43,5хх33,5х30см 43,5хх33,5х30см
Бруто тежина на главната картонска кутија 14 кг 15 кг
Количина/20'ГП 2560 парчиња 2560 парчињаЖешки тагови: PFP38-1500, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи