PFP85-3000

PFP85-3000

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме PFP85-3000. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible fountain pump with plastic pump body and 3pcs interchangeable plastic nozzles to obtain different water plays. The pump motors are of low power consumption. It is ideal to install in ponds or basins with a water capacity of 800 to 2200 liters.

Модел бр. PFP85-3000 PFP120-3600
Номинална моќност 85W 120W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 3,4 метри
Макс. Стапка на пумпа 3000л/час 3600 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Макс.притисок 0,34 бар 0,4 бар
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм
Должина на кабелот 10м 10м
Пониско почетно ниво на пумпа 25см 20см
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во картонска кутија 2 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 43,5х29,5х36см 43,5х29,5х36см
Бруто тежина на главната картонска кутија 9,5 кг 10 кг
Количина/20'ГП 1212 парчиња 1212 парчињаЖешки тагови: PFP85-3000, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купи, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи