Q162-XP

Q162-XP

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме Q162-XP. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Пластична повеќестепена потопна пумпа со обвивка од нерѓосувачки челик и вграден автоматски прекинувач за контрола на притисокот само за нанесување чиста вода. Оваа пумпа има 3 или 4 фази пластични работни кола за кои може да достигне максимална висина на испорака до 35 или 45 метри. Пумпата може да достигне до 12 метри за максимална потопна длабочина, исто така има кабел за напојување од 15 метри и најлон јаже од 15 метри.


Модел бр. Q800162A-3P Q1000162A-4P
Номинална моќност 850W 1000W
Макс. Висина на пумпата 35м 45м
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 6000 литри на час
Макс.притисок 3,5 бари 4,5bar
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 60мм 60мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 50 мм 50 мм
Количина во картонска кутија 2 парчиња 2 парчиња
Главна големина на картонска кутија 42х26х58см 42х26х58см
Бруто тежина на главната картонска кутија 22,5 кг 24,7 кг
Количина/20'ГП 884 парчиња 854 парчињаЖешки тагови: Q162-XP, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи