Q400B27S

Q400B27S

Како професионално производство на Q400B27S, можете да бидете сигурни дека ќе купите Q400B27S од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа со пластично куќиште и прекинувач за плови за нанесување валкана вода. На овој модел на пумпа, обликот на основата и висината на главната пумпа се променети врз основа на оригиналниот модел, така што се постигнуваат покомпактна структура и гранична димензија. Оваа пумпа е опремена со тркалезен прекинувач што е поекономичен На


Модел Junhe Q400B27S
Номинална моќност 400W
Vol & Fre 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата
Макс. Стапка на пумпа 8000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 45мм
Макс.притисок 0,5 бари
Дија на цевката за поврзување 1â € â € ™ € ™ G1â € â € ™ 1-1/4â € â € ™ G1-1/4â € â â € ™
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм
Должина на кабелот 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 16мм
Макс. Средна температура 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 42 × 36 × 28,5 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 14,52 кг
Количина/20 â € ™ GP 2752 парчињаЖешки тагови: Q400B27S, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи