Q550118-2P

Q550118-2P

Добредојдовте да купите Q550118-2P од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Пластична потопна пумпа за дожд со флексибилна цевка и пловечки прекинувач само за чиста вода. Оваа пумпа има 2 фази пластични работни кола за кои може да достигне максимална висина на испорака 20 метри.

Модел Junhe Q550118-2P
Номинална моќност 550W
Макс. Висина на пумпата 20м
Макс. Стапка на пумпа 5000л/час
Макс.притисок 2.0 бар
Дија на цевката за поврзување G3/4 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм
Најниско почетно ниво на пумпа 85мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 28мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х40см
Бруто тежина на главната картонска кутија 26,5 кг
Количина/20'ГП 1600 парчињаЖешки тагови: Q550118-2P, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи