Q80030-3P

Q80030-3P

Добредојдовте да купите Q80030-3P од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Multi-stage submersible pump with floater switch for clean water application only. Plastic pump handle / stainless steel pump body / aluminum pump base, 3 stage plastic impeller could reach max 30m delivery height.

Модел бр. Q80030-3P
Номинална моќност 800W
Vol & Fre > 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 30м
Макс. Стапка на пумпа 5500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 0,5 мм
Макс.притисок 3.0bar
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 85мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 22мм
Макс. Средна температура 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х38см
Бруто тежина на главната картонска кутија 31,5 кг
Количество/20â € ™ GP 1888 парчињаЖешки тагови: Q80030-3P, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи