QBXXXHT

QBXXXHT

Како професионално производство на QBXXXHT, можете да бидете сигурни дека ќе купите QBXXXHT од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажбата и навремена испорака.

Детали за производот


Peripheral pump with cast iron pump head and aluminum motorhousingandironfancoverforcleanwaterapplication. It is the best entry basic level product in worldwide.

Модел бр. QB370HT QB550HT QB750HT
Номинална моќност 350W 550W 750W
Vol & Fre 220V/60Hz 220V/60Hz 220V/60Hz
Макс. Глава 30м 45м 50м
Макс. Стапка на проток 1900 литри на час 2200 литри на час 2800 литри на час
Макс. Висина на аукција
Макс.притисок 3 бар 4,5 бар 5 бар
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм 1 мм
Макс. Шум (dB) 85 85 85
Дија на цевката за поврзување. G1 " G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина на коло 1ДЕЛ 1ДЕЛ 1ДЕЛ
Големина на кутија за подарок со знаци 27х21х20см 32х21х20см 27х21х20см
Бруто тежина на знакот 5,5 кг 7 кг 7,5 кг
Количество/20â € ™ GP 2468 парчиња 2083 парчиња 1348 парчињаЖешки тагови: QBXXXHT, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи