QXXX101

QXXX101

Можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXX101 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible pump with plastic pump housing and floater switch for clean water application only. 2" water discharge, pump base with screen filter.

Модел бр. Q750101 Q1000101
Номинална моќност 750W 1000W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 13м 16м
Макс. Стапка на пумпа 12000 литри на час 13000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм
Макс.притисок 1,3 бар 1,6 бар
Дија на цевката за поврзување G1-1/2 "2" G2 G1-1/2 "2" G2
Спецификација на кабел H07RN-F3G1.0mm² H07RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 80мм 80мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 22мм 22мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 2 парчиња 2 парчиња
Главна големина на картонска кутија 44х25х46см 44х25х46см
Бруто тежина на главната картонска кутија 16,9 кг 18,8 кг
Количество/20â € ™ GP 1106 парчиња 1106 парчињаЖешки тагови: QXXX101, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи