QXXX103-XP

QXXX103-XP

Како професионално производство на QXXX103-XP, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXX103-XP од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Пластична повеќестепена потопна пумпа со обвивка од нерѓосувачки челик и прекинувач за пловење само за нанесување чиста вода. Оваа пумпа има 3 или 4 фази пластични работни кола за кои може да достигне максимална висина на испорака до 30 или 40 метри.Модел бр. Q800103-3P Q1000103-4P
Номинална моќност 800W 1000W
Макс. Висина на пумпата 30м 40м
Макс. Стапка на пумпа 5500 литри на час 5500 литри на час
Макс.притисок 3.0bar 4.0bar
Дија на цевката за поврзување G1 " G1 "
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 40мм 40мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 25 мм 25 мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 50х38х40см 50х38х42см
Бруто тежина на главната картонска кутија 35,1 кг 37,4 кг
Количина/20'ГП 1474 парчиња 1400 парчињаЖешки тагови: QXXX103-XP, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи