QXXX11

QXXX11

Како професионално производство на QXXX11, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXX11 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible pump with plastic pump housing and built-in floater switch for clean water application only. It is one of the best selling pump items in Russian market.

Модел бр. Q25011 Q40011 Q55011 Q75011
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 6,0 метри 8,0 метри 8,5 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 7000 литри на час 11000 литри на час 12500л/ч
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,6 бари 0,8 бари 0,85 бари 0,85 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 100мм 100мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46 × 34 × 37 см 46 × 34 × 37 см 46 × 34 × 37 см 46 × 34 × 37 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 17,9 кг 18,9 кг 21,5 кг 22 кг
Количина/20 â € ™ GP 1940 парчиња 1940 парчиња 1940 парчиња 1940 парчињаЖешки тагови: QXXX11, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купете, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи