QXXX115

QXXX115

Можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXX115 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Пластична потопна пумпа со електронски аква сензор за чиста вода. Почетното ниво на вода може да се прилагоди; може да се префрлите во режим на рачна контрола или автоматски режим на контрола кога ја користите пумпата. Оваа пумпа има рачка за преклопување на пумпата, кога ќе се подигне рачката на пумпата, ќе има мал чекор во подрачјето на основната пумпа, што е совршен дизајн за цицање вода на многу ниско ниво. Оваа пумпа може да започне со работа дури и кога нивото на водата е само 5 мм, оваа пумпа има и неповратен вентил, кој избегнува повратна вода


Модел бр. Q250115 Q400115 Q550115 Q750115
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W
Макс. Висина на пумпата 6,0 метри 7,0 метри 8,0 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 8000 литри на час 10000л/час 12500л/ч
Макс.притисок 0,6 бари 0,7 бар 0,8 бари 0,85 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм
Мануа го контролира најниското почетно ниво на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Мануа го контролира најниското ниво на цицање на пумпата 1 мм 1 мм 1 мм 1 мм
Автоматска контрола старт на нивото на водата 50-140 мм 50-140 мм 50-140 мм 50-140 мм
Автоматска контрола затворете го нивото на водата 40-130мм 40-130мм 40-130мм 40-130мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 54х42х33см 54х42х33см 54х42х33см 54х42х33см
Бруто тежина на главната картонска кутија 20 кг 21кг 23 кг 24 кг
Количина/20'ГП 1500 парчиња 1500 парчиња 1500 парчиња 1500 парчињаЖешки тагови: QXXX115, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи