QXXX118

QXXX118

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме QXXX118. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа за вода само за чиста вода. Оваа пумпа може да се користи за примена на вода за дожд, во која можете да ја ставите оваа пумпа во дрвен буре или пластичен резервоар за вода за пренос на вода или наводнување во градината.

Модел Junhe Q250118 Q400118
Номинална моќност 250W 400W
Макс. Висина на пумпата 11м
Макс. Стапка на пумпа 2500 литри на час 4000 литри на час
Макс.притисок 0,9 бар 1,1 бар
Дија на цевката за поврзување G3/4 " G3/4 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм
Најниско почетно ниво на пумпа 85мм 85мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 28мм 28мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х40см 46х38х40см
Бруто тежина на главната картонска кутија 20,1 кг 21,1 кг
Количина/20'ГП 1600 парчиња 1600 парчињаЖешки тагови: QXXX118, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи