QXXX12

QXXX12

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме QXXX12. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible pump with plastic pump housing and triangle shape floater switch for dirty water application.

Модел бр. Q55012 Q75012
Номинална моќност 550W 750W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 8,5 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 11000 литри на час 12500л/ч
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,85 бари 0,85 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135 мм 135 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 13мм 13мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46 × 38 × 38 см 46 × 38 × 38 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 24,1 кг 25,4 кг
Количина/20 â € ™ GP 1688 парчиња 1688 парчињаЖешки тагови: QXXX12, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купете, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи