QXXX121

QXXX121

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме QXXX121. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Пластична потопна пумпа со прекинувач за пловење и врвен испуст на вода само за нанесување чиста вода. Прекинувачот за плови е прилагодлив, може да се фиксира на секој чекор од телото на пумпата, но имајте на ум дека прекинувачот за пловење треба да биде нагоре кога ќе ја ставите оваа пумпа во вода, инаку пумпата не може да работи.


Модел бр. Q250121 Q400121 Q550121 Q750121 Q900121
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W 900W
Макс. Висина на пумпата 6,0 метри 8,0 метри 8,5 метри 8,5 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 9000 литри на час 11000 литри на час 13000 литри на час 15000 литри на час
Макс.притисок 0,6 бари 0,8 бари 0,85 бар 0,85 бар 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm²
најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 100мм 100мм 100мм
најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 48х38х36 см 48х38х36 см 48х38х36 см 48х38х36 см 48х38х36 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 18,3 кг 18,9 кг 20,5 кг 21,5 кг 25,5 кг
Количина/20'ГП 1708 парчиња 1708 парчиња 1708 парчиња 1708 парчиња 1708 парчињаЖешки тагови: QXXX121, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи