QXXX122

QXXX122

Добредојдовте да купите QXXX122 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Пластична потопна пумпа со вграден пливачки прекинувач само за нанесување чиста вода. Оваа пумпа е опремена со режим за автоматска контрола и режим за рачна контрола, можете да го прилагодите прекинувачот во кој режим сакате пред да ја користите оваа пумпа.


Модел бр. Q250122 Q400122 Q550122 Q750122 Q900122
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W 900W
Макс. Висина на пумпата 6,0 метри 8,0 метри 8,5 метри 8,5 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 9000 литри на час 11000 литри на час 13000 литри на час 15000 литри на час
Макс.притисок 0,6 бари 0,8 бари 0,85 бари 0,85 бари 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm²
Мануа го контролира најниското почетно ниво на пумпата 600мм 600мм 600мм 600мм 600мм
Мануа го контролира најниското ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Автоматска контрола старт на нивото на водата 100-180 мм 100-180 мм 100-180 мм 100-180 мм 100-180 мм
Автоматска контрола затворете го нивото на водата 60мм 60мм 60мм 60мм 60мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 50х38х33см 50х38х33см 50х38х33см 50х38х33см 50х38х33см
Бруто тежина на главната картонска кутија 18,7 кг 19,2 кг 22 кг 22,2 кг 26 кг
Количина/20'ГП 1788 парчиња 1788 парчиња 1788 парчиња 1788 парчиња 1788 парчињаЖешки тагови: QXXX122, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи