QXXX122A

QXXX122A

Можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXX122A од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Plastic submersible pump with water level aqua sensor for clean water application only. This pump is equipped with both automatic control mode and manual control mode, you may adjust the switch in which mode that you want before using this pump.


Модел бр. Q250122A Q400122A Q550122A Q750122A Q900122A
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W 900W
Макс. Висина на пумпата 8,5 метри 8,5 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 9000 литри на час 11000 литри на час 13000 литри на час 15000 литри на час
Макс.притисок 0,6 бари 0,8 бар 0,85 бари 0,85 бари 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 100мм 100мм 100мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 50х38х33см 50х38х33см 50х38х33см 50х38х33см 50х38х33см
Бруто тежина на главната картонска кутија 18,7 кг 19,2 кг 22 кг 22,2 кг 26 кг
Количина/20'ГП 1788 парчиња 1788 парчиња 1788 парчиња 1788 парчиња 1788 парчињаЖешки тагови: QXXX122A, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи