QXXX123 ИНОКС

QXXX123 ИНОКС

Следното е вовед во QXXX123 INOX, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXX123 INOX. Повелете нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот

QXXX123 INOX

Plastic submersible pump with stainless steel casing for the pump body and adjustable floater switch for clean water application only. The stainless steel casing has many circles with purpose to present a dramatic design to our customers.


Модел бр. Q250123 ИНОКС Q400123 ИНОКС Q550123 ИНОКС Q750123 ИНОКС Q900123 ИНОКС
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W 900W
Макс. Висина на пумпата 8,5 метри 8,5 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 9000 литри на час 11000 литри на час 13000 литри на час 15000 литри на час
Макс.притисок 0,6 бари 0,8 бар 0,85 бари 0,85 бари 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 100мм 100мм 100мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 50х38х31см 50х38х31см 50х38х33см 50х38х33см 50х38х35 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 19,5 кг 20 кг 22,5 кг 23,5 кг 26,8 кг
Количина/20'ГП 1900 парчиња 1900 парчиња 1780 парчиња 1780 парчиња 1680 парчињаЖешки тагови: QXXX123 INOX, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи