QXXX124

QXXX124

Добредојдовте да купите QXXX124 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Plastic submersible pump with adjustable pump handle and floater switch for clean water application only. Simple design, stable performance and high quality which makes this pump become the best selling second generation pump range in Junhe.


Модел бр. Q250124 Q400124 Q550124 Q750124 Q900124
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W 900W
Макс. Висина на пумпата 8,5 метри 8,5 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 7000 литри на час 11000 литри на час 12500л/ч 15000 литри на час
Макс.притисок 0,6 бари 0,8 бари 0,85 бар 0,85 бар 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 " 1 "G1-1/4" G-1/2 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 100мм 100мм 100мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х35см 46х38х35см 46х38х35см 46х38х37см 46х38х37см
Бруто тежина на главната картонска кутија 17,5 кг 18,5 кг 22,5 кг 23,5 кг 25,5 кг
Количина/20'ГП 1832 парчиња 1832 парчиња 1832 парчиња 1732 парчиња 1732 парчињаЖешки тагови: QXXX124, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи