QXXX124A

QXXX124A

Следното е вовед во QXXX124A, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXX124A. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Plastic submersible pump with adjustable pump handle and water level sensor switch for clean water application only. The new design and innovative function would surely complete the submersible pump family in Junhe.


Модел бр. Q250124A Q400124A Q550124A Q750124A Q900124A
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W 900W
Макс. Висина на пумпата 8,5 метри 8,5 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 7000 литри на час 11000 литри на час 12500л/ч 15000 литри на час
Макс.притисок 0,6 бари 0,8 бар 0,85 бар 0,85 бар 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 100мм 100мм 100мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х35см 46х38х35см 46х38х35см 46х38х37см 46х38х37см
Бруто тежина на главната картонска кутија 17,5 кг 18,5 кг 22,5 кг 23,5 кг 25,5 кг
Количина/20'ГП 1832 парчиња 1832 парчиња 1832 парчиња 1732 парчиња 1732 парчињаЖешки тагови: QXXX124A, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи