QXXX13-1

QXXX13-1

Следното е вовед во QXXX13-1, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXX13-1. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Plastic submersible rain water pump with flexible tube for clean water only. This pump could be using for rain water application, in which you could put this pump into the wooden barrel or plastic water tank for water transferring or garden irrigation.

Модел бр. Q25013-1 Q35013-1 Q40013-1
Номинална моќност 250W 350W 400W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 9,0 метри 10м 11м
Макс. Стапка на пумпа 2500 литри на час 3000л/час 4000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 0,5 мм 0,5 мм 0,5 мм
Макс.притисок 0,9 бар 1.0 бар 1,1 бар
Дија на цевката за поврзување G3/4 " G3/4 " G3/4 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм
Должина на кабелот 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 65мм 65мм 65мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 16мм 16мм 16мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 52х42х33см 52х42х33см 52х42х33см
Бруто тежина на главната картонска кутија 17,9 кг 20,1 кг 21,2 кг
Количина/20 â € ™ GP 1556 парчиња 1556 парчиња 1556 парчињаЖешки тагови: QXXX13-1, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи