QXXX2

QXXX2

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме QXXX2. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа со пластично куќиште на пумпа и прекинувач за пловење само за нанесување чиста вода.

Модел бр. Q2002 Q2502 Q3502
Номинална моќност 200W 250W 350W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,5 метри 6,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 3000л/ч 4000 литри на час 5000л/час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,55 бари 0,6 бари 0,65 бари
Дија на цевката за поврзување 3/4 "1" G1 " 3/4 "1" G1 " 3/4 "1" G1 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм
Должина на кабелот 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 100мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 10мм 10мм 10мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 6 парчиња 6 парчиња 6 парчиња
Главна големина на картонска кутија 54х46х33см 54х46х33см 54х46х33см
Бруто тежина на главната картонска кутија 23,8 кг 25 кг 25,4 кг
Количество/20â € ™ GP 2052 парчиња 2052 парчиња 2052 парчињаЖешки тагови: QXXX2, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи