QXXX27

QXXX27

Добредојдовте да купите QXXX27 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Submersible pump with plastic pump housing and floater switch for clean water application only. It is one of the best selling plastic pumps in Junhe.

Модел бр. Q25027 Q40027 Q55027 Q75027 Q90027
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 6,0 метри 8,0 метри 8,5 метри 8,5 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 7000 литри на час 11000 литри на час 12500л/ч 15000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,6 бари 0,8 бар 0,85 бар 0,85 бар 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 115 мм 135 мм 135 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х33см 46х34х33см 46х34х34см 46х34х34см 46х34х36см
Бруто тежина на главната картонска кутија 17,5 кг 18,5 кг 21,3 кг 23 кг 24,7 кг
Количество/20â € ™ GP 2240 парчиња 2240 парчиња 2100 парчиња 2100 парчиња 1988 парчињаЖешки тагови: QXXX27, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купете, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи