QXXX27S-1

QXXX27S-1

Како професионално производство на QXXX27S-1, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXX27S-1 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа со пластична пумпа и прекинувач за пловење само за нанесување чиста вода. Тоа е најпродаваното основно ниво за влез за европскиот пазар.

Модел бр. Q25027S-1 Q40027S-1 Q55027S-1 Q75027S-1 Q90027S-1
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 6,0 метри 8,0 метри 8,5 метри 8,5 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 7000 литри на час 11000 литри на час 12500л/ч 15000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,6 бари 0,8 бари 0,85 бар 0,85 бар 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 115мм 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х30см 46х34х30см 46х34х32см 46х34х32см 46х34х32см
Бруто тежина на главната картонска кутија 16,2 кг 17 кг 18,7 кг 20,5 кг 21кг
Количество/20â € ™ GP 2388 парчиња 2388 парчиња 2240 парчиња 2240 парчиња 2240 парчињаЖешки тагови: QXXX27S-1, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи