QXXX32

QXXX32

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме QXXX32. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа со пластично куќиште на пумпа и прекинувач за пловење само за нанесување чиста вода.

Модел бр. Q25032 Q40032 Q55032 Q75032 Q100032
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W 1000W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 6,0 метри 7,5 метри 8,5 метри 8,5 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 7000 литри на час 11000 литри на час 12500л/ч 16000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,6 бари 0,75bar 0,8 бари 0,85 бар 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 80мм 100мм 115мм 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 50х40х36см 50х40х36см 50х40х36см 50х40х39см 50х40х39см
Бруто тежина на главната картонска кутија 19,2 кг 19,7 кг 22,3 кг 23,7 кг 28,9 кг
Количество/20â € ™ GP 1556 парчиња 1556 парчиња 1556 парчиња 1436 парчиња 1436 парчињаЖешки тагови: QXXX32, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи