QXXX33S

QXXX33S

Како професионално производство на QXXX33S, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXX33S од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Submersible pump with plastic pump housing and floater switch for clean water application only.

Модел бр. Q20033S Q25033S
Номинална моќност 200W 250W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,0 м 6,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 4000 литри на час 4500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,6 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1 "G1"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G0.75 мм²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 80мм 80мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 2 мм 2 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 6 парчиња 6 парчиња
Главна големина на картонска кутија 54х42х31см 54х42х31см
Бруто тежина на главната картонска кутија 20,6 кг 21,8 кг
Количество/20â € ™ GP 2394 парчиња 2394 парчињаЖешки тагови: QXXX33S, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи