QXXX3A-1

QXXX3A-1

Можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXX3A-1 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Plastic submersible pump equipped with electronic aqua sensor for clean water, water starting level could be adjustable, you could change to either manual control mode or automatic control mode when using the pump. This pump has the stainless steel pump base, the pump could keep working even in condition with water level at 5mm. The pump also has the non-return valve which could avoid water back flow.

Модел бр. Q2503A-1 Q4003A-1
Номинална моќност 200W 400W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 6,0 метри 7,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 7000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,6 бари 0,7 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G0.75 мм²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 5 мм 5 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 1 мм 1 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х30см 46х38х30см
Бруто тежина на главната картонска кутија 17,8 кг 18,6 кг
Количество/20â € ™ GP 2136 парчиња 2136 парчињаЖешки тагови: QXXX3A-1, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи