QXXX3A

QXXX3A

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме QXXX3A. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Plastic submersible pump equipped with electronic aqua sensor for clean water, the starting water level could be adjustable. With automatic control mode, the pump would automatically stop working when couldn’t suck the water.

Модел бр. Q2503A Q4003A Q5503A Q7503A Q9003A
Номинална моќност 250W 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 6,0 метри 8,0 метри 8,5 метри 8,5 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 6000 литри на час 7000 литри на час 11000 литри на час 12500л/ч 15000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,6 бари 0,8 бар 0,85 бар 0,85 бар 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 120мм 120мм 120мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х35 см 46х34х35 см 46х34х37см 46х34х37см 46х34х37см
Бруто тежина на главната картонска кутија 17,4 кг 18,2 кг 21,4 кг 22 кг 23,2 кг
Количина/20 â € ™ GP 2048 парчиња 2048 парчиња 1982 парчиња 1982 парчиња 1982 парчињаЖешки тагови: QXXX3A, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи