QXXX52R

QXXX52R

Следното е вовед во QXXX52R, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXX52R. Повелете нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Потопна пумпа со куќиште на пумпа од нерѓосувачки челик и прекинувач за пловење само за нанесување чиста вода. Тоа е еден од најпродаваните пумпни артикли во heуне.

Модел бр. Q40052R Q55052R Q75052R Q90052R
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 6,5 метри 7,5 метри 8,5 метри 9,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 7500 литри на час 8500 литри на час 11000 литри на час 13000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,65 бари 0,75bar 0,85 бар 0,9 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 35мм 35мм 35мм 35мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 11 мм 11 мм 11 мм 11 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х33см 46х34х33см 46х34х33см 46х38х33см
Бруто тежина на главната картонска кутија 19,9 кг 22,8 кг 23,6 кг 26,7 кг
Количина/20 â € ™ GP 2172 парчиња 2172 парчиња 2172 парчиња 2172 парчињаЖешки тагови: QXXX52R, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи