QXXX56

QXXX56

Добредојдовте да купите QXXX56 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Потопна пумпа со куќиште на пумпа од нерѓосувачки челик и прекинувач за пловење само за нанесување чиста вода.

Модел бр. Q60056 Q100056
Номинална моќност 600W 1000W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 8,0 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 15000 литри на час 16500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,8 бари 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 33мм 33мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х38см 46х38х39см
Бруто тежина на главната картонска кутија 26,6 кг 29,9 кг
Количина/20 â € ™ GP 1688 парчиња 1644 парчињаЖешки тагови: QXXX56, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи