QXXX56A

QXXX56A

Како професионално производство на QXXX56A, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXX56A од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажбата и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа со куќиште на пумпа од нерѓосувачки челик и прекинувач за сензор auqan само за нанесување чиста вода.

Модел бр. Q60056A Q100056A
Номинална моќност 600W 1000W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 8,0 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 15000 литри на час 16500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,8 бари 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 33мм 33мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х38х38см 46х38х39см
Бруто тежина на главната картонска кутија 24,5 кг 29,9 кг
Количество/20â € ™ GP 1688 парчиња 1644 парчињаЖешки тагови: QXXX56A, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи