QXXX6

QXXX6

Добредојдовте да купите QXXX6 од нас. Секое барање од клиентите се одговара во рок од 24 часа.

Детали за производот


Потопна пумпа со пластично куќиште на пумпа само за нанесување чиста вода. Најпродавана ставка за пумпа во Југоисточна Азија.

Модел бр. Q2006 година Q2506
Номинална моќност 200W 250W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,5 метри 6,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 4000 литри на час 4500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,6 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1 "G1"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 80мм 80мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 2 мм 2 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 6 парчиња 6 парчиња
Главна големина на картонска кутија 51х34х28см 51х34х28см
Бруто тежина на главната картонска кутија 19,7 кг 20,2 кг
Количество/20â € ™ GP 2310 парчиња 2310 парчињаЖешки тагови: QXXX6, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи