QXXX64

QXXX64

Како професионално производство, би сакале да ви обезбедиме QXXX64. И ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Потопна пумпа со куќиште на пумпа од нерѓосувачки челик и прекинувач за пловење само за нанесување чиста вода, оваа пумпа е опремена со многу тенка база на пумпа која може да цица до најниско ниво на вода 1мм.

Модел бр. Q40064 Q55064
Номинална моќност 400W 550W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 6,5 метри 7,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 7500 литри на час 8500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 1 мм 1 мм
Макс.притисок 0,65 бари 0,75bar
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 35мм 35мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 1 мм 1 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 42х36х33см 42х36х33см
Бруто тежина на главната картонска кутија 18,6 кг 19,2 кг
Количество/20â € ™ GP 2248 парчиња 2248 парчињаЖешки тагови: QXXX64, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купете, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи