QXXX65

QXXX65

Следното е вовед во QXXX65, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXX65. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Submersible pump with stainless steel pump housing and floater switch for clean water application only. Max grain size 10mm could pass through the top water discharge.

Модел бр. Q40065 Q55065 Q75065 Q90065
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 8,5 метри 9,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 8500 литри на час 10000л/час 11500 литри на час 13000 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 10мм 10мм 10мм 10мм
Макс.притисок 0,7 бар 0,88 бар 0,85 бар 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/4"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G0.75мм HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135мм 135мм 135мм 135мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 5 мм 5 мм 5 мм 5 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “ 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х33см 46х34х33см 46х34х33см 46х34х33см
Бруто тежина на главната картонска кутија 17,7 кг 21,7 кг 24,2 кг 27,2 кг
Количество/20â € ™ GP 2180 парчиња 2180 парчиња 2180 парчиња 2180 парчињаЖешки тагови: QXXX65, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи