QXXX67

QXXX67

Како професионално производство на QXXX67, можете да бидете сигурни дека ќе купите QXXX67 од нашата фабрика и ние ќе ви ја понудиме најдобрата услуга по продажба и навремена испорака.

Детали за производот


Stainless steel submersible pump with adjustable pump handle and floater switch for clean water application only. Simple design, stable performance and high quality which makes this pump become the best selling second generation pump range in Junhe.


Модел бр. Q40067 Q55067 Q75067 Q90067
Номинална моќност 400W 550W 750W 900W
Макс. Висина на пумпата 6,5 метри 7,5 метри 8,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 7500 литри на час 8500 литри на час 11000 литри на час 13000 литри на час
Макс.притисок 0,65 бари 0,75bar 0,85 бар 0,9 бар
Дија на цевката за поврзување 1 "G1-1/4" G1-1/4 " 1 "G1-1/4" G1-1/4 " 1 "G1-1/4" G1-1/4 " 1 "G1-1/4" G1-1/4 "
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75мм HO5RN-F3G1.0mm² HO5RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Најниско почетно ниво на пумпа 100мм 100мм 100мм 100мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 23мм 23мм 23мм 23мм
Количина во картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 46х34х32см 46х34х35 см 46х34х38см 46х34х38см
Бруто тежина на главната картонска кутија 19,5 кг 23,2 кг 23,5 кг 24 кг
Количина/20'ГП 2240 парчиња 2048 парчиња 1888 парчиња 1888 парчињаЖешки тагови: QXXX67, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купете, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи