QXXX68

QXXX68

Следното е вовед во QXXX68, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXX68. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Submersible pump with stainless steel pump body and plastic casingandfloater switchfor clean water application only.

Модел бр. Q60068 Q100068
Номинална моќност 600W 1000W
Vol & Fre > 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 8,0 метри 9,5 метри
Макс. Стапка на пумпа 15000 литри на час 16500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,8 бар 0,95 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2" 1 "G1" 1-1/4 "G1-1/2"
Спецификација на кабел HO7RN-F3G1.0mm² HO7RN-F3G1.0mm²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 135 мм 135 мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 33мм 33мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 4 парчиња 4 парчиња
Главна големина на картонска кутија 50х38х39см 50х38х43 см
Бруто тежина на главната картонска кутија 26,3 кг 31,8 кг
Количество/20â € ™ GP 1372 парчиња 1440 парчињаЖешки тагови: QXXX68, Производители, Добавувачи, Трговија на големо, Купете, Фабрички, прилагодено, Кина, Произведено во Кина, Цена, Ценовник, Цитат, SGS, Квалитет, Издржлив

Испрати барање

Поврзани производи