QXXX7

QXXX7

Следното е вовед во QXXX7, се надевам дека ќе ви помогнам подобро да го разберете QXXX7. Добредојдовте нови и стари клиенти да продолжат да соработуваат со нас за да создадеме подобра иднина заедно!

Детали за производот


Submersible pump with plastic pump housing and floater switch for clean water application only.

Модел бр. Q2007 година Q2507
Номинална моќност 200W 250W
Vol & Fre 230V/50Hz 230V/50Hz
Макс. Висина на пумпата 5,5 метри 6,0 метри
Макс. Стапка на пумпа 4000 литри на час 4500 литри на час
Макс. Потопна длабочина
Максимална големина на зрно 5 мм 5 мм
Макс.притисок 0,5 бари 0,6 бари
Дија на цевката за поврзување 1 "G1" 1 "G1"
Спецификација на кабел HO5RN-F3G0.75 мм² HO5RN-F3G0.75 мм²
Должина на кабелот 10м 10м
Најниско почетно ниво на пумпа 80мм 80мм
Најниско ниво на цицање на пумпата 2 мм 2 мм
Макс. Средна температура 35 “ 35 “
Количина во големина на картонска кутија 6 парчиња 6 парчиња
Главна големина на картонска кутија 54х42х31см 54х42х31см
Бруто тежина на главната картонска кутија 23,3 кг 25 кг
Количество/20â € ™ GP 2394 парчиња 2394 парчињаЖешки тагови: QXXX7, производители, добавувачи, големопродажба, купување, фабрика, прилагодено, Кина, произведено во Кина, цена, ценовник, цитат, SGS, квалитет, издржлив

Испрати барање

Поврзани производи